آرشیو فروردین ماه 1402

حمل ونقل انواع اثاثیه منزل در استان اصفهان و شهرستان ها

کاغذ دیواری قابل شستشو

۶ بازديد ۰ نظر

کاغذ دیواری‌های قابل شستشو با استفاده از موادی ساخته می‌شوند که قابلیت پاک شدن با آب را دارند. این کاغذ دیواری‌ها برای استفاده در محیط‌هایی مناسب هستند که به دلیل وجود کودکان یا حیوانات خانگی، نیاز به پاکسازی مکرر دیوارها وجود دارد.  کاغذ دیواری قابل شستشو برخی از کاغذ دیواری‌های قابل شستشو می‌توانند با دستمال مرطوب پاک شوند، در حالی که برخی دیگر نیاز به استفاده از شوینده‌های خاص دارند.
کاغذ دیواری قابل شستشو یا اغلب washable wallpaper نامیده میشود، کاغذ دیواری مخصوصی است که طرح و نقوشی روی آن چاپ شده است، ولی سطح آن را میتوان با آب یا محلولهای شستشو شست و پس از بیرون کشیدن آب یا خشک کردن صیقلی و تمیز نمود.

این نوع کاغذ دیواری برای استفاده در مکانهایی مناسب است که سطح کاغذ دیواری در معرض آلودگی یا خش و لکه قرار دارد. مانند آشپزخانه، پذیرایی، استراحتگاه کودکان و ....

ویژگیهای کاغذ دیواری قابل شستشو:

• سطح آن اختیاری و قابل شستن با آب و محلولهای مناسب است.

• الیاف طبیعی یا مصنوعی مانند ویسکوز یا پلیاستر استفاده میشود.

• معمولا مواد محافظ مانند واکس یا لاک روی آن کار گذاشته میشود تا سطح آن شستشوپذیری بیشتری پیدا کند.

• بافت آن معمولا گلی بوده و درشت بافته است تا آب و لکه در آن نفوذ نکند.

• مقاوم به خش و آب است و جذب زیادی نمیکند.

• صحیح و ایمن برای استفاده در مکانهای با ترافیک بالای کودکان است.
بله، برخی از کاغذهای دیواری قابل شستشو هستند. اما باید توجه داشت که همه کاغذهای دیواری قابل شستشو نیستند، بلکه برخی از آن‌ها با توجه به نوع موادی که از آن‌ها ساخته شده‌اند قابل شستشو هستند.

کاغذ دیواری‌های قابل شستشو معمولا از مواد مقاوم و ضدآب تر ساخته شده‌اند و می‌توانند با استفاده از آب و مواد شوینده ملایم شسته شوند. با این حال برای جلوگیری از آسیب دیدن کاغذ دیواری، باید از نوع مواد شوینده استفاده شده و نیز نحوه شستشوی آن دقت کنید.

همچنین برخی از شرکت‌های تولید کننده کاغذ دیواری، نوعی پوشش ضد لکه و آب را بر روی کاغذ دیواری خود اعمال می‌کنند که باعث افزایش مقاومت و قابلیت شستشوی آن‌ها می‌شود.

در نهایت باید توجه داشت که حتی در صورتی که کاغذ دیواری قابل شستشو باشد، باید با احتیاط و با رعایت دستورالعمل‌های تولید کننده و نوع مواد شوینده استفاده شود تا از آسیب دیدن آن جلوگیری شود
کاغذ دیواری قابل شستشو یک نوع کاغذ دیواری است که به راحتی می توان آن را با استفاده از یک دستگاه شستشو یا یک نور شستشو پاک کرد. این نوع کاغذ دیواری دارای خصوصیاتی است که آن را مناسب کاربردهای مختلفی مانند دیوارهای آشپزخانه، خوابگاه، حمام و غیره می سازد..